Kenge te Preferuar
  E-Nazi | POEZI-1 | NAZI-Foto | Qyteti | LoveStory | Qa Kisha Be Per Ty | Eminem Freestyle | Te Rejat | PUTHJA PARE | Kujtime | Per TY | Tregime.. | INTELEKTUALET | Poezi Romantike | KUMUNIKACIONI | NIKA PER JU | Favoritet | Komentet tuaj | Tung Niher  

''QAZIM HAJDARI''
SEKSI NE KOSOVE
A duhet ta kuptojm seksin si kulturn
Tani eshte nevoja me teper se kurr
Tani eshte rasti ti tregojme botes 0
Sa e don seksin populli i Kosoves
Per shqiptaret eshte prioritet
Ta kene afer veq gruan e vet
Por kjo i ka disa perjashtime
Se ka disa njerze qe jetojne per t'shtime
Ja p.sh. nje shok i imi Qazim Hajdari
Shkon me gra te tjera kur ti qohet ****?
Ai eshte I çuditshm ne jete
I preferon kembet qe rruhen me zhilet
Nje here te poshte dy here perpjete.
E martuan kur ishte i ri, pa dashuri
Me nje femer që ishte ende femije
Me tu afruar dita e marteses
Qazim Hajdari i dha detyre vetes
I shtrire ne mes krevetit
Mendonte në humbjen e virgjinitetit
E priste një punë shum e madhe
Ishte i ri per punen e grave
Kur i erdhi momenti kritik
Dy herë i tha baba: Qazim birë mos ik
Mos ma koritë ftyren bir
Nuk ki pse mu tut nusja asht e shtrir
Dhe Qazim Hajdari si trim shqiptari
E qeli deren e nuses i pari
Ajo qëndronte e ulur në shtrat
E priste Qazimin e e kishte fat
Me pikë të zorit Qazimi po keshë
Kishe si pahiri ja nisi me u deshë
Deshu oj nuse mos t'koftë I zi moti
Po du me t'pa qysh t'ka fale zoti
Porsa e pa nusën cullak e të shtrir
Qazimi ja nisi me u dridh
Kishte ardhur çasti I vështir
Ishte koha si duket me ja nis
Për me ja thanë do fjal të dashnis
Ja nisi Qaza me filozofu
Lang pej goje tu i shku
Zemrat po na ngjiten si dy bagla t'nxehta
U nuk kan me u ç'kap për sa t'esht jeta
Unë llokum e ti sheqer
Jena t'ri e jem pa sherr
Kur ja nisën me t'vërtet
Qazimi shkoj në tjetren jete
Një knaqësi fantastike
I vinte nga pozita klasik
Kur I erdh dakiki me kry
Qazimi nuk pa ma sen me sy
Po du me bitis po du me bitisë
Bertitke ai me za si t'fmis
Çka po don me t'ble oj gru
Mos ta nin kallxom veq mu
O po m'sillet bre krejt tavani
Po lezet po m'vjen mas m'rami
Prej sikletit prej marakut
Don me m'ra krejt leshi i barkut
O a ka pak uj bunari
Mu ter goja e mu kall ****
Pasha kryt e halles Raz e
Lezet ma t'madh une s'kam me pasë Po i thot nusja lum Qazimi
Si n'loçke t'zemrs pare m'hini
Qazo birën mos ma huq
Se m'i qite dy syt duq
Nga kjo nate e paharruar
Qazimi shumë ka ndyshuar
E ka qel nje firm biznisi
I shkojn n'zyre miss pas missi
Për pare s'hjek se ka boll
Rrnoft "Qazimi petrol"

FIRST KISS

Puthja e pare
Kur e perjetova puthjen e pare
Musteqet sa ja paten nise me m'dale
Isha i ri e axhami
Kisha shume endrra per dashuri
Perveq se isha pak romantik
Isha edhe pak skeptik
Mu doke e pabesushme e gati si loje
Se njeri njerin mundet me puth n'goje
I nisha do fjale neper klase:
Kuku,q'ma ka shti guhen e ke tu m'plase
Por kuptohet nuk besoja dote
Se ato gjera ndodhin n'kete bote
Dhe as sot nuk e di
Pse u ftova nje nate me shoqeri
U mbajke dikund si duket nje ndeje
O zot sa u gzova thashe sonte ma thej
Ate nate binte shi,ishte e merkure
Thashe ja kam me puth sonte ja s'do t'puthi kurre
I dhashe vetes zemer,thash s'durohet ma
Besharet nuk jam,goja lesh su m'ka
E u nisa ngadale me zemren si pordhe
Thashe kurre nuk i dihet,gjithqka mund te ndodhe
Dhe nuk u gabova, ne shikim te pare u dashurova
E takova atje femren ideale
Qe m'kqyrke n'drite synit e si vike marre
Mu tek menjeher mu qu e me dashste
Edhe pse n'fillim mu dok pak e trashe
Po mu s'ma nike se isha i ri
Dojsha gjithqysh dikund guhen me shti
U afrova ngadale e ja tha she dy fjale
Dhembi i pjekurise ja pate nise me m'dale
Po ish e mire bre,e lezetshme ish
U qu menjeher per me kcy sentish
Kur i qoj duart perpjet
Si shqiponja mbi zogj t'vet
Trupin ia ndisha e faqen ma pshteti
Qysh e pate emrin? menjeher u m'veti
Po une as qe e pata marre me men
Se kam me harru edhe emrin tem
I thashe:A kaq shum ty emri jem tu desht
Nuk kam dite asgje,m'hini guha n'vesh
Nuk mujsha ma me fole isha tuj mendu
Pse gishtat e kames ja nisen mu xiglu
Njeher mendova mos eshte budallice
Se dikur ja nisi veshin me ma gice
Ajo ma lypke gojen
E une e kqyrsha tojen
Nuk mujsha me i ra n'fije
Qysh u m'hini diqka n'goje pa shije
---SHKOVA NE BUGARI-----
Shkova ne Bullgari me dy qanta ne krah
Po ta lshoja rastin do t'ishte gjynah
Pesdhjete kondoma i mora me veti
Do me ere banane, do me ere sherbeti
I bleva edhe dy peshkira t'ri
Nje per mu rrezite, nje per mu fshi
Te butiku "Charlie" papuqet i pagova
Mi la pak ma lire e si shume u gzova
Dhe i nxorra biletat per Bullgari
Une me kater shoket e mi
Te etur per sex dhe dashuri
Sa shume kemi vuajtur nga motrat shqiptare
Qe edhe me hanger buk iu vjen marre
Qe mendojne se fantazia erotike
Eshte simbol i shtepive publike
Dhe ta permendin vetem unazen e nuserise
Per dallim nga femrat e Bullgarise
Femrat tona jane te bukura me t'vertete
Por te perzihen per gjitheqka ne jete
Deri sa i nxen te bjen gjuha ne toke
Edhe pse vuajn nga "spaqivka" ne koke
Pse organet duhet te shfrytzohen prore
Kete nuk e kupton gjinia femrore
Nuk e kuptojne se motoja e jetes
Eshte "Te mos behesh katili i vetvetes"
Disa te behen engjuj nder sy
E ne anen tjeter s'lane zemra pa thy
Disa edhe pse shkojne me frajera ne pushime
Kur kthehen ne Kosove dalin "Virgjine"
Te gjitha keto na mundonin pa kufi
Ne zemrat tona plot dashuri
Nuk na interesonin me gjerat e kota
Donim te jetonim si krejt bota
Duhej ta lironim epshin e rinise
Ne zallin e bekuar te Bullgarise
Gjerat ndryshuan pak nga pak
Tash turist dikur refugjat
Dhe filluam nje jete nga fillimi
Per dy jave sa zgjati pushimi
Haresam te, ubovna si
Ishin fjalet qe i thonim pa kufi
Njera me pyeti "Gojartov Pllanovsi"
Ne razbirash makedonski?
Ne razbiram se maqedon nuk jam
Por nje shqiptaro-amerikan
Qe jeton veq per lezet
Pese vjeqar i bame synet
Erdha ketu ne Bullgari
Si qdo shqiptar diqka me q..
Ajo asesi nuk mund te besonte
Se diqka e tille na mungonte
Keshtu kaluan ditet e para
Me shoket e mi duke bere gara
Cili po zen femra me shume
Cili po rrrin naten pa gjume
Nuk kish dite e nuk kish nate
Qe se lypshim naj nafake
Edhe sikur te mos kishe fare "Halet"
Rusja ta marojke vete
Dhe na kuptonin mire
Neve te shumvuajtur per bire
Te ardhur nga Kosova e lire
Paramendone nje nate te qete
Te flladitur nga puhia e lehte
Duke biseduar ne gjuhen angleze
Duke u knaqur me puthjet franqeze
Duke pire veq coca-cola
Duke prekur qka te zen dora
Dikush qendronte afer detit
Dikush bertitke prej sikletit
Te gjitha keto as per hajgare
Nuk do ti benin me shqiptare
Ndoshta jane te kota keto fjlale
Po bugarka loqken ta kalle
Kur te hype permi e te zhdryp apet
Te duket se u ba termet
Te pushton pak nga pak
Per nje moment veq je cullak
Qdo fjale te duket e kote
Harron se ka tesha n'ket bote
Perpak thashe ti ja fali
Edhe papuqet nga Butiku Charlie
Dha ja nisem me u shtri
Ne peshkirin qe e pata ble me u fshi
Niher thash mos e ka triperin
E po ja shoh sherrin
Por e disha qe i kam marre me veti
Kondomat me ere sherbeti
Nuk dojsha ma me ndi
Per standardin ne Slloveni
E per vullkanet ne Japoni
Dy tri here ne vesh i thash
Iskash, iskash, iskash
Ma nxejti barkin si furre koftori
Ma hoqi reumen ma mire se doktori
Kur i hini paralojes
Me shkuan dy mukoza t'gojes
Kur mi futi duart ne floke
Thash m'rane krejt mi qiti n'toke
O e kish pas rroke me t'shtire
Qka ka me m'gjete e disha mire
E mu sill me ni fore
Desh m'pelciti zorra qorre
Keshtu kaloj pushimi i yne
Shkova i holle u ktheva i fryme
Kallu kallu Bullgari
N'kofsha gjalle apet do t'vi.
------------------------